Brama rolowana czy segmentowa? Które rozwiązanie wybrać?

Brama rolowana czy segmentowa? Które rozwiązanie wybrać?

Spośród różnego rodzaju bram garażowych w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się brama rolowana lub segmentowa. Sprawdź, czym różnią się oba te rozwiązania. Jakie bramy mamy w naszej ofercie?

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Segmentowe bramy składają się z poziomych, podłużnych paneli, najczęściej stalowych, rzadziej drewnianych, lub też z połączenia tych materiałów. Między segmentami umieszczone zostały specjalne uszczelki, pełniące funkcję izolacyjną, a także wpływające na akustykę bramy. Panele montowane są na dwóch zestawach prowadnic:

  • pionowych, znajdujących się po obu stronach otworu drzwiowego,
  • poziomych, montowanych pod sufitem garażu.

Gdy brama się podnosi, jej poszczególne segmenty wsuwają się w poziome prowadnice. Oferowane przez nas bramy segmentowe renomowanej marki Hörmann są wygodne i funkcjonalne. Są także bezpieczne dla auta, ze względu na fakt, iż w momencie otwarcia bramy jej segmenty kierują się w górę, nie wychodząc poza krawędź otworu drzwiowego, eliminując ryzyko zarysowania samochodu. Bramy segmentowe zapewnią także bezpieczeństwo przechowywanym w garażu przedmiotom, chroniąc pomieszczenie przed dostaniem się do niego osób niepowołanych. W przeciwieństwie do bram uchylnych zaoszczędzą miejsca w garażu.

Estetyczne i reprezentacyjne bramy segmentowe polecamy zwłaszcza do garażów na małych podwórkach z krótkim podjazdem, lub tych, znajdujących się tuż przy ulicy. Montaż bram segmentowych Hörmann polecamy także do domów inteligentnych, gdyż mogą być one obsługiwane z tabletu lub smartfona przy pomocy napędu z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego. Jeśli zdecydujesz się na instalację dodatkowych fotokomórek, zyskasz możliwość zamknięcia bramy z dowolnego miejsca, nawet poza zasięgiem wzroku.  

Dlaczego warto zdecydować się na bramę rolowaną?

Bramy rolowane z kolei produkuje się z wysokogatunkowej blachy, odpornej na korozję, niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne, a także na ścieranie. Składają się z poziomych dwuściennych profili, połączonych zaczepami i swoim wyglądem przypominają rolety. Profile, znajdujące się na skrzydle bramy mogą posiadać przeszklenia bądź elementy z akrylu lub poliwęglanu. Skrzydło bramy rolowanej podczas otwierania nawijane jest na wał napędowy, umieszczony w kasecie, montowanej na zewnątrz lub wewnątrz garażu i przesuwa się na rolkach w kierunku pionowym, znajdujących się w szynach prowadzących.

Oferowane przez nas bramy rolowane można montować w obiektach już istniejących coraz w domach w trakcie budowy. Dobrze sprawdzają się w garażach z małymi podjazdami, a także zapewniają duży komfort obsługi. Bramy rolowane zaopatrzone zostały w napęd elektryczny, umożliwiający zdalne sterowanie pozwalające na obsługę bramę przy użyciu pilota, bez wysiadania z auta. Oferowane przez nas bramy rolowane marki Hörmann otwierają się szybko i lekko. Ich płyta może być wykonana w dwóch wzorach materiału drewnopochodnego lub w jednym z jedenastu kolorów, dzięki czemu bez problemu można dopasować do niej wejściowe drzwi boczne.

Wybór bramy rolowanej lub segmentowej zależeć będzie zatem od indywidualnych preferencji. Nasi specjaliści doradzą rozwiązanie idealne do twojego garażu oraz warunków, panujących na posesji.

Posted on